model pracy: 7U


Model 7U© to kolejne kroki, jakie zrealizujemy bez względu na to na jakim poziomie i w jakim obszarze będziemy pracować.

* kliknij, żeby otworzyć model 7U z opisami

UKIERUNKOWANIE

Na tym etapie precyzujesz czego potrzebujesz: w jaką stronę chcesz zmierzać, z czym chcesz się zmierzyć, jak jest twój cel.

Tak jak każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku – tak określenie kierunku zaczyna się od nazwania tego, czego potrzebujesz w tym momencie najbardziej i w którą stronę chcesz iść.
UWOLNIENIE

Ten etap to zobaczenie sytuacji z innych punktów widzenia, innych perspektyw. Możliwość spojrzenia z wewnątrz i z zewnątrz – spojrzenia innymi oczami, niż robisz to zazwyczaj.

To jak smakowanie potrawy po przepłukaniu ust, jak zobaczenie niepowtarzalnego zachodu słońca, jak zdjęcie ograniczeń i zobaczenie świata z innej perspektywy. Zmiana optyki postrzegania sprawia, że zmienia się układ odniesienia.
USPÓJNIENIE

Na tym etapie łączysz to, co jest i co może być – z Twojego punktu widzenia, sytuacji i otoczenia zachowując zdrową proporcję wpływu.

To jak kolejny fragment mozaiki, w której każdy element musi pasować do innych, by stworzyć całość. By patrzący miał poczucie harmonii i współgrania na poziomie relacji, przestrzeni emocji i czasu.

UMOŻLIWIENIE

Ten etap to upewnienie się, że wypracowane rozwiązanie jest właściwe – pasujące do Ciebie i do sytuacji, w jakiej jesteś, do Twojego środowiska. Łączymy różne podejścia tak, żeby przyniosło to ustalone efekty.

Jest jak sprawdzenie, na ile szalone pomysły wędrowca są możliwe – nie tylko do zrealizowania, ale też do zaakceptowania dla Ciebie i innych.
UREALNIENIE

Na tym etapie przekładasz marzenia i wyobrażenia na rzeczywistość – na konkretny plan działania i precyzyjne kroki.

To moment, w którym marzenie o odkryciu nowych lądów przekształca się w konkretną drogę na mapie. To zastanowienie się nad miejscem biwakowania, jedzenia, zaplanowaniem atrakcji, jakich chcesz doświadczyć.
UGRUNTOWANIE

To upewnienie się, że zaplanowane działania są możliwe do realizacji. To także stworzenie 'kotwic’ – drobnych elementów, które sprawią, że pamiętasz o swoim planie i krok po kroku go realizujesz.

Tak jak pamiętasz o swoich urodzinach, czy urodzinach osób, które kochasz – tak pamiętaj o swoich marzeniach, bo one sprawiają, że podróż ma sens i trwa.

UWAŻNOŚĆ

Jest tłem i podstawą naszego działania. To wypowiedzenie i usłyszenie, komunikacja 'tu i teraz’. W pełni koncentrujemy naszą energię na procesie i na Tobie. Pomagamy Ci skupić się na tej chwili, tej myśli, tym przeżyciu, tym kroku.

Nie widzimy powietrza, którym oddychamy. Nie widzimy promieni słońca, które pozwalają nam żyć. A jednak bez nich byśmy nie istnieli.